GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

1995
EFEBUTAS karayolu taşımacılık firması kuruldu.
2002
Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ağırlıklı taşımalar yapılmaya başlandı. Mersin-Orta Doğu Projesi ile Ürdün ve Suriye’ye yüklemeler gerçekleştirildi.
2003
Irak’ın Kuzey ve Güney bölgelerindeki Birleşmiş Milletler depolarına farklı lokasyonlarda bulunan proje taşımalarına başlandı. World Food Programme (Dünya Gıda Programı) doğrultusunda 80.000 tonluk yardım yüklemesi rekor sürede tamamlandı.
2004
Irak’ta bulunan Amerikan ordusunun tüm kamplarına (İnşaat malzemeleri, gıda, su ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri ile lojistik desteği sağlanarak) Camp Anaconda, Balad Airbase, Mosul, Qwest, Baghdad, Fallujah, Necef, Tikrit, Camp Speicher, Tallil Airbase-Ayn Al Asad Airbase and Ar-Ramadi, Umm Qasr kamplarına sevkiyatlar yapıldı.
2005
Lojistik Dünya’sının gelişmelerini yakından takip eden ve kendisini sürekli olarak yenileyen firmamız, bünyesine EFEPROJECT şirketini dahil ederek uluslararası standartlarda hizmetlerine devam etmektedir.
2006
Irak’ta “Mosul, Basra, Kerbela,” bölgelerinde ilk özel ağır silahlı güvenlik ekiplerimizle hizmet veren firmamız, Washington Group, Baiji, Haditha’ya yüksek gerilim proje yüklemelerinde, yeniden yapılandırma sürecinde yer aldı.
2007
Türki Cumhuriyetler, Afganistan, İran, Ortadoğu, Avrupa ve Rusya’da yerli ve uluslararası şirketler için çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
2008
Kuzey Irak Projesi ile Duhok-Erbil ve Süleymaniye’de kamu okul yapımı ile Duhok-Erbil’e hastane inşaat projelerinin taşımaları yapıldı.
2009
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yiyecek lojistiği ile Afganistan’a proje taşımaları gerçekleştirildi.
2011
“Mosul Belediyesi Rekonstrüksiyon Projesi” kapsamında ağır inşaat malzemelerinin yanı sıra, yaşam ünitelerinin taşımaları, Zaho’da aktarma sahamızdan son teslim yerlerine kadar özel güvenlik ekiplerimiz eşliğinde teslim edildi.
2012
Teknolojik gelişmelerle kendisini sürekli olarak yenileyen firmamız uluslararası şirketlerin çözüm ortağı olarak, Ağustos 2012’de EF LOGICA ’yı kurmuştur.
2013
STS İstanbul Lojistik firmasının yüzde 50’si satın alınarak Efe Logistics Group bünyesine dahil edildi. Yıllara dayanan tecrübemizle, hedefimiz kara taşımalarında olduğu gibi hava ve deniz kargolarında da her zaman müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmektir.
2015
Efeproject, Dünya’nın her ülkesindeki güçlü network’ü ile kurulduğu ilk günden bugüne, sürekli artan iş hacmi ile siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunarak taşımacılık sektöründeki yükselişini sürdürmektedir.
2017
Yakın Zamanda, TPAO'ya ait Sondaj kulesi ve ekipmanları ile kimyasal madde ve sarf malzemelerinin Batman Sondaj park sahasından uygun treyler ve lowbed araçları yüklenerek Afganistan-Shebergan bölgesine Şirketimiz tarafından gerçekleştirildi.